Tablica Anieli Nizioł ma kod-QR

Uczniowie z Młodzieżowej Rady Powiatu Łańcuckiego 12 lutego 2024 r. umieścili kod-QR na tablicy upamiętniającej Anielę Nizioł przy MBP w Łańcucie. Młodzieży towarzyszyła Barbara Pilawa-Kraus Wicestarosta Łańcucki.

Reklama

Za pośrednictwem tego kodu można połączyć się ze stroną internetową Instytutu Pileckiego, gdzie zostały opublikowane materiały informujące o bohaterce z Łańcuta. Kod-QR został przekazany delegacji z Powiatu Łańcuckiego przez prof. Magdalenę Gawin Dyrektor Instytutu Pileckiego w dniu 1 lutego 2024 r. w Warszawie podczas III Zjazdu Przedstawicieli Samorządów i Partnerów Programu „Zawołani po imieniu”.

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu Łańcuckiego wzięli wówczas udział w panelu dla młodzieżowych rad powiatów zatytułowanym: „Jak w praktyce być kustoszem i liderem lokalnej pamięci”.

W panelu dla edukatorów uczestniczyła Bernadetta Kochman z II LO w Łańcucie. W konferencji wzięli też udział pracownicy Starostwa Powiatowego w Łańcucie Kinga Kania i Robert Kochman Sekretarz Powiatu Łańcuckiego.

Tekst i zdjęcia Robert Kochman i Kinga Kania

Post Author: Adam Kunysz