Wypadki z udziałem rowerzystów

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że na drogach naszego powiatu spotkać można więcej kierowców jednośladów. Niestety wzrosła również ilość zdarzeń drogowych z ich udziałem. Tylko w ten weekend doszło do dwóch wypadków, w których ranni zostali kierujący rowerami. Do pierwszego z nich doprowadził kierowca samochodu osobowego, do drugiego nieostrożny rowerzysta. 

Do pierwszego zdarzenia z udziałem jednośladu i samochodu osobowego doszło w piątek po godz. 12 w Soninie. Rowerem poruszała się 74-letnia mieszkanka gminy Łańcut. Za jednośladem jechał natomiast 79-letni kierowca opla. Mężczyzna wyprzedził rowerzystkę, a następnie skręcił w prawo na przysklepowy parking. Jak wstępnie ustalili policjanci, to właśnie wtedy 79-latek zajechał drogę kobiecie, która uderzyła rowerem w jego pojazd. Ranna 74-latka trafiła do szpitala. Zarówno ona, jak i kierowca opla, byli trzeźwi.

Reklama

Do drugie wypadku doszło w niedzielę, przed godz. 18, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 881 z drogą powiatową w Soninie. W kierunku Łańcuta, pojazdem marki Seat, jechał 60-letni mieszkaniec Przemyśla. Drogą powiatową poruszał się natomiast 62-letni rowerzysta. Jak wstępnie ustalili policjanci, to właśnie kierujący jednośladem wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. 62-letni rowerzysta w ciężkim stanie trafił do szpitala. Kierujący seatem był trzeźwy. 

Policja przypomina kierowcom samochodów, że rowerzyści i piesi to równorzędni uczestnicy ruchu. W zderzeniu z większym pojazdem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas odpowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. 

KPP Łańcut
 

Post Author: Adam Kunysz