Wernisaż wystawy malarstwa Leszka Kuchniaka w Galerii MDK

W Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie czynna jest wystawa malarstwa Leszka  Kuchniaka. Jej wernisaż odbył się w miniony piątek, 1. marca. Wystawę, na której prezentowanych jest kilkadziesiąt dużego formatu obrazów z ostatnich 15 lat twórczości artysty, otworzył burmistrz miasta Rafał Kumek, w towarzystwie sekretarza Urzędu Miasta Jarosława Reczka i  kierownika artystycznego MDK Adama Opałki.

Reklama

Leszek Kuchniak  jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Swój warsztat twórczy doskonalił w na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na tej samej uczelni kontynuował naukę na podyplomowym studium  scenografii u profesora Majewskiego. Jego dorobek artystyczny jest imponujący. Brał udział w ponad 120 wystawach zbiorowych i około 100 indywidualnych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach oraz galeriach i centrach sztuki. Bierze udział w krajowych i międzynarodowych plenerach artystycznych oraz aukcjach charytatywnych.

Oprócz malarstwa i rysunku uprawia również rzeźbę, głównie w drewnie. Jest autorem kilku realizacji teatralnych w Rzeszowie i Tarnowie. Jego prace malarskie i rysunki zdobią książki i i tomiki poezji.

Wystawę w Galerii MDK można będzie obejrzeć do 29 marca br.

A.K.

Fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz