Zakończyło się 31. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

Blisko 2 tysiące młodych ludzi przyjechało w miniony piątek 5. kwietnia br. do Łańcuta, by wziąć udział w 31. Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej.

Reklama

Uczestnicząca w spotkaniach młodzież wzięła udział w nabożeństwach  liturgicznych w  łańcuckich kościołach: Kościele Farnym św. Stanisława-Biskupa, Kościele św. Józefa na Podzwierzyńcu, Kościele św. Michała Archanioła i w Kościele Chrystusa Króla.

Zwieńczeniem tegorocznych spotkań była dzisiejsza uroczysta, koncelebrowana msza święta o godz. 11., której przewodniczył Metropolita Przemyski  J.E. ks. arcybiskup Adam Szal. Obecni byli także razem z nim pozostali biskupi  Archidiecezji: abp senior Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek i bp Krzysztof Chudzio oraz kilkudziesięciu kapłanów.

Wśród licznie zgromadzonej młodzieży przy ołtarzy polowym  nie zabrakło także sióstr zakonnych, mieszkańców miasta i okolic oraz przedstawicieli miejscowych władz.

Uroczystą liturgię poprzedziła procesja z  relikwiami i obrazem Bł. Bernardyny Jabłońskiej, założycielki zgromadzenia sióstr Albertynek posługujących najuboższym i odrzuconym, która wyruszyła z Kościoła Farnego św. Stanisława Biskupa na miejsce celebry.

Homilię podczas mszy wygłosił ks. abp Adam Szal w której nawiązał do obchodzonej w  dniu dzisiejszym Niedzieli Miłosierdzia Bożego, ustanowionej w roku 2000  przez św. Jana Pawła II.

Na zakończenie uroczystości ks. arcybiskup podziękował młodym za tak liczny udział w Spotkaniu oraz wszystkim, którzy tak aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach i sprawnej organizacji  tego wyjątkowego wydarzenia.   Ogłoszono także, że kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się za rok w Leżajsku.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz