O bezpieczeństwie na pikniku rodzinnym w Krzemienicy

Wczoraj, na placu przy kościele parafialnym w Krzemienicy odbył się Archidiecezjalny „Dzień Dobra 2024”. W pikniku rodzinnym wzięli również udział łańcuccy policjanci, którzy przy swoim stoisku prowadzili działania profilaktyczno – edukacyjne.

Archidiecezjalny „Dzień Dobra 2024” zorganizowany został przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Parafię pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krzemienicy. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne stoisko. Uczestnicy pikniku mogli przyjrzeć się z bliska policyjnemu umundurowaniu i wyposażeniu oraz usiąść w policyjnym radiowozie.

Reklama

Na policyjnym stanowisku nie zabrakło również materiałów edukacyjno-prewencyjnych. W związku ze zbliżającym się długim, majowym weekendem policjanci przypominali najmłodszym uczestnikom podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Z dorosłymi mieszkańcami funkcjonariusze rozmawiali natomiast o prawidłowym zabezpieczeniu domów i mieszkań podczas dłuższych wyjazdów. Policjanci rozdawali także elementy odblaskowe ufundowane przez Startowo Powiatowe w Łańcucie. Dla młodych uczestników pikniku policjanci mieli również słodką niespodziankę.

KPP Łańcut

Zdjęcia: KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz