Chciał zainwestować – stracił ponad 100 tys. złotych

Policja ostrzega przed fałszywymi „brokerami”, którzy oferują pewny zysk z internetowych inwestycji. W ostatnim czasie ofiarą oszustów padł mieszkaniec naszego powiatu, który chcąc zainwestować, na giełdzie kryptowalut, stracił ponad 100 tys. zł.

We wtorek do łańcuckiej komendy zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna chciał zainwestować swoje pieniędzy w kryptowaluty. Jednak zamiast zyskać, pokrzywdzony po kontakcie z fałszywymi „brokerami”, stracił ponad 100 tys. zł.

Reklama

Końcem ubiegłego roku, na jednym z portali internetowych, mężczyzna znalazł ogłoszenie o możliwości inwestycji w kryptowaluty. Skuszony obiecanym dużym zyskiem, pokrzywdzony pozostawił swoje dane kontaktowe na stronie internetowej umożliwiającej inwestycje i handel kryptowalutami. Po kilku dniach z potencjalnym inwestorem skontaktowała się konsultantka. Za jej namową, mężczyzna zainwestował pierwsze pieniądze.

Po zaksięgowaniu wpłaty, z pokrzywdzonym kilkakrotnie kontaktował się mężczyzna, który jako doradca oferował pomoc w kupnie i sprzedaży wirtualnej waluty. Wykorzystując metody socjotechniki i obiecując pewny zysk, oszust namówił inwestora do wzięcia kilku kredytów na kwotę ponad 100 tys. zł i przelaniu ich na różne konta. Zainwestowane pieniądze oraz obiecany zysk pokrzywdzony miał otrzymać końcem marca, jednak kontakt z doradcą urwał się całkowicie. 

Policja przypomina, aby zachować czujność w stosunku do osób czy firm, którym zamierzamy powierzyć nasze pieniądze. W sieci znaleźć możne ogłoszenie wielu podmiotów proponujących pomoc w inwestycji w kryptowaluty czy na międzynarodowym rynku wymianu walut. Pamiętajmy jednak, że obok legalnie działających firm, możemy spotkać także fałszywych „brokerów”, czy też podmioty, które działają bez wymaganego zezwolenia. Zamiast zyskać, możemy paść ofiarą oszustów i stracić nasze oszczędności.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz