Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na „Przyjemności świata tego”

W piątek 10 maja 2024 r. Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Przyjemności świata tego”. Gościem spotkania będzie Sławomir Szczocki z Działu Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie, który przedstawi historię Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znanej jako Konstytucja 3 maja.

Reklama

O godzinie 9.00 i 11.00 Muzeum zaprasza młodzież szkół średnich na prelekcję i warsztaty „Odrodzenie w upadku, czyli wszystko co chcieliście wiedzieć o Konstytucji 3 maja, ale baliście się zapytać”.

Na godzinę 17.00, w ramach otwartych cyklicznych spotkań zaplanowano wykład „Konstytucja 3 maja. Tajemnice wielkiej historii”.

Wszystkie działania połączone są z indywidualnym zwiedzaniem wystaw na parterze d. Oranżerii. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy przesyłane na adres edukacja@zamek-lancut.pl.

 

„Przyjemności świata tego” to cykl wydarzeń z użyciem multimediów w celu prezentacji malarstwa, fotografii, grafik, filmów i muzyki w celu zilustrowania takich wydarzeń dawnych jak: bale, polowania, podróże, tzw. bywanie – wyścigi, wizyty, itp. Prezentacje, skierowane zgodnie z założeniami projektu głównie do ludzi młodych, studentów i licealistów, odbywają się w ramach programu kulturalno-edukacyjnego po zakończeniu prac remontowych, konserwatorskich i budowlanych Oranżerii oraz Ujeżdżalni w ramach przedsięwzięcia „Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie oraz wykreowanie nowych przestrzeni ekspozycyjnych OR-KA  II, III, IV, VII”.

 

Post Author: Adam Kunysz