Inauguracja 64. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

64. Muzyczny Festiwal w Łańcucie został wczoraj, 15. bm. uroczyście zainaugurowany koncertem w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Na scenie zabrzmiała monumentalna IX Symfonia d-moll Ludwiga van Beethovena, której finałowa „Oda do radości” poruszyła serca publiczności.
 
Pod batutą wybitnego dyrygenta Davida Giméneza wystąpili znakomici soliści: Ewa Tracz, Bernadetta Grabias, Rafał Bartmiński i Andrzej Dobber, a towarzyszyli im muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej oraz Chór Filharmonii Narodowej.
 
Fot. Sebastian Stankiewicz  PUWP

Post Author: Adam Kunysz