Na turystycznych szlakach

Od wielu lat łańcucki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego organizuje dla swoich członków i sympatyków jednodniowe, weekendowe wycieczki turystyczno-krajoznawcze do najpiękniejszych miejscowości południowo-wschodniej Polski, a także na Słowację.

Reklama


W tym roku sezon wycieczkowy rozpoczął się wczesną wiosną. Już na początku kwietnia dwudziestoosobowa grupa turystów zwiedziła słynne forty Twierdzy Przemyśl z okresu I wojny światowej, w miejscowościach: Duńkowiczki, Orzechowce, Łętownia i Przemyśl. Na trasie kolejnych sobotnich eskapad znalazły się m. in.: Bolestraszyce, Krasiczyn, Stary i Nowy Sącz, Biecz, Solec Zdrój, Wiślica, Busko Zdrój.


W minioną sobotę chętnych na wyjazd było dwa razy więcej niż zwykle. Korzystając z pięknej, słonecznej aury, 40-osobowa grupa turystów odwiedziła kilka miejscowości na Roztoczu. W Miękiszu Starym zatrzymali się przy opuszczonej cerkwi, w której wnętrzu reżyser Andrzej Wajda nagrywał sceny do filmu “Katyń”, w  Tomaszowie Lubelskim zwiedzili Muzeum Regionalne i Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, w Suścu zatrzymali się przy wieży widokowej, z której roztacza się przepiękny widok na okoliczne roztoczańskie pola i lasy, a w Rebizantach odbyli 30-minutowy spacer wokół malowniczo położonego rezerwatu przyrodniczego „Szumy nad Tanwią“. W drodze powrotnej zatrzymali się w Horyńcu-Zdroju przy tamtejszych sanatoriach, by w pijalni Domu Zdrojowego ugasić pragnienie źródlaną wodą mineralną. 

                                                                                                                                                                                                                                       Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz