Nagroda Starosty Łańcuckiego – Edycja 2017

Rozpoczęła się kolejna edycja zgłaszania wniosków z kandydaturami osób, które zdaniem mieszkańców miasta i powiatu łańcuckiego zasługują na wyróżnienie i uhonorowanie Statuetką Michała Archanioła, Patrona Powiatu Łańcuckiego, za wybitne osiągnięcia społeczne, naukowe, sportowe, kulturalne, artystyczne i popularyzatorskie promujące powiat.

Reklama

Inicjatorem przyznawania tego zaszczytnego wyróżnienia był przed laty starosta łańcucki Adam Krzysztoń. Pierwszą Statuetkę, decyzją Rady Powiatu Łańcuckiego, wręczono Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II na Placu św. Piotra w Rzymie, 24 października 2001 r., podczas pielgrzymki samorządowców i mieszkańców Ziemi Łańcuckiej. Nabór wniosków do kolejnej edycji nagrody już się rozpoczął. Mogą je składać: jednostki samorządu terytorialnego z terenu powiatu łańcuckiego, jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu łańcuckiego, organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu łańcuckiego, mieszkańcy powiatu łańcuckiego (co najmniej 20 mieszkańców powiatu podpisanych pod wnioskiem). Wnioski należy składać w Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Łańcucie (ul. Mickiewicza 2, pok. nr 3), w godzinach urzędowania, w terminie do 8 września 2017 r. Wniosek o nadanie nagrody powinien zawierać podstawowe dane kandydata (imię i nazwisko, adres, data urodzenia, działalność i osiągnięcia) oraz dane podmiotu składającego wniosek. 

Nagroda zostanie wręczona w trakcie obchodów Dni Powiatu Łańcuckiego we wrześniu. Wniosek do pobrania znajduje się na stronie Starostwa Powiatowego w Łańcucie.

(k)

 

 

Post Author: Adam Kunysz