Rywalizowali strażacy-ochotnicy

    Jedną z imprez poprzedzających tegoroczne obchody Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego, były wczorajsze IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP, rozegrane na stadionie Miejskim MOSiR-u. Do rywalizacji przystąpiło ponad 300 strażaków-ochotników z całego powiatu, reprezentujących 21 drużyn OSP (w tym 10 młodzieżowych), zwycięzców rozegranych wcześniej zawodów w poszczególnych gminach
    Imprezę, zorganizowaną przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łańcucie, rozpoczęła parada wszystkich uczestników, którą uświetniła orkiestra dęta OSP z Żołyni.
    Zawody otworzył Komendant Powiatowy PSP st.bryg. Roman Poterek. Obecni byli m. in.: Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń i jego zastępca Barbara Pilawa-Kraus, Burmistrz Miasta Stanisław Gwizdak, a także w charakterze obserwatorów, delegacja rejonu stryjskiego na Ukrainie z komendantem SP w Stryju Stefanem Witalijem.
    Przez blisko pięć godzin strażacy biorący udział w zawodach walczyli o miano najlepszej drużyny w sztafecie pożarniczej z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. Dodatkową konkurencją, która jednak nie była wliczana do punktacji, była musztra.
    Niezwykle atrakcyjny, a zarazem pouczający, był pokaz przygotowany przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Łańcucie, którzy zademonstrowali zachowanie się pojemnika z gazem palnym, który wybuchł po zetknięciu z ogniem.
    Zawody zakończyła defilada wszystkich drużyn biorących udział w zawodach oraz uroczystość wręczenia pucharów, okolicznościowych statuetek i dyplomów zdobywcom 3 pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach.
    Pamiątkowe statuetki ufundowane przez posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha.  Otrzymali je najmłodszy i najstarszy uczestnicy zawodów – Oskar Bujak z OSP Rakszawa i Wacław Kochman z OSP Głuchów.

Reklama

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

 

Post Author: Adam Kunysz