Marek Kudlicki – organista-wirtuoz koncertował w Farze

      W niedzielny wieczór, podczas kolejnego koncertu w ramach Łańcuckich Wieczorów Muzyki, w łańcuckiej Farze wystąpił znakomity organista-wirtuoz Marek Kudlicki. W jego wykonaniu usłyszeliśmy znane i mniej znane utwory: Georga Muffata -Toccatę Septimę z „Apparatus musico-organisticus“, Tabulaturę organową Jana z Lublina – Suitę tańców, Preludia chorałowe – Jana Sebastiana Bacha ze słynnym preludium i fugą d-moll BMV539, Mieczysława Surzyńskiego – Elegię op. 30, allegro, chorał i fugę – Felixa Mandelssohna-Bartholdyego i Feliksa Borowskiego – Meditation-Elegie oraz Marche Solennele z „Suity na organy“.
Marek Kudlicki jest nie tylko wspaniałym organistą-wirtuozem, lecz zajmuje się także dzialalnością dyrygencką. Koncertuje na całym świecie. Występował z recitalami i jako solista z różnymi orkiestrami prawie we wszystkich krajach Europy, a także w stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Południowej, Afryce, Australii, Hong Kongu, Japonii, Singapurze, Malezji.
     Marek Kudlicki ma w swoim bogatym repertuarze są dzieła wszystkich epok – dawną muzykę romantyczną i współczesną polską muzykę organową, którą propaguje i włącza do programów recitali. Jest laureatem I nagrody oraz nagrody specjalnej Ministerstwa Kultury i Sztuki na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krakowie w roku 1973.
      Tegoroczne Łańcuckie Wieczory Muzyczne powoli dobiegają końca. W najbliższą sobotę, 30 września, organizatorzy – Miejski Dom Kultury i Łańcuckie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na ostatni koncert. Wystąpią – Georgij Abratina z Ukrainy (fletnia Pana) oraz Robert Grudzień (organy). Początek o godz. 19.00.

Reklama

(k)
Fot. A. Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz