Pielgrzymi z Łańcuta i okolic wzięli udział w „Różańcu do Granic”

     Wczoraj, 7 października, w Święto Matki Boskiej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich – podobnie jak w całym kraju – z parafii Archidiecezji Przemyskiej do 26 kościołów stacyjnych zlokalizowanych wzdłuż granicy Polski, wyruszyły pielgrzymki wiernych, by wziąć udział w wielkiej modlitwie różańcowej, w ramach projektu „Różaniec do Granic”.

Reklama

     Kilkuset wiernych wraz z duchownymi z Parafii Farnej św. Stanisława w Łańcucie oraz okolicznych miejscowości udało się m. in: do Michniowca, Komańczy, Wielkich Oczu, by po uroczystej mszy świętej i specjalnie przygotowanym nabożeństwie eucharystycznym połączonym z adoracją, punktualnie o godz. 14.00 odmówić 4 części różańca, modląc się o ochronę, pokój, nawrócenie i ratunek dla naszej Ojczyzny i świata.

     Na zdjęciach: pielgrzymi z Łańcuta i okolic podczas mszy świętej i modlitwy różańcowej przed kościołem Jana Chrzciciela w Michniowcu, który jest filialnym kościołem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Czarnej k. Ustrzyk Dolnych.

(a.k.)

Fot. A.Kunysz

Post Author: Adam Kunysz