Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

     Kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym wielu mieszkańców Łańcuta i okolic przyjechało wczoraj do Rzeszowa, by wziąć udział w koncercie Jednego Serca Jednego Ducha, który od 16. lat odbywa się w dniu Bożego Ciała, w tamtejszym Parku Sybiraków.

Reklama

     W tym największym koncercie muzyki chrześcijańskiej w Europie wystąpił chór, orkiestra i soliści, którzy przyjechali do Rzeszowa z różnych zakątków Polski i z zagranicy. Spotkali się tu ludzie w różnym wieku, którzy przyjechali i przyszli z całymi rodzinami.

     W  tegorocznym, ponad 2-godzinnym koncercie uczestniczyli  m.in.:  prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl oraz duchowni:  biskup ordynariusz diecezji rzeszowskiej  Jan Wątroba, biskup – senior Kazimierz Górny,  Andrzej Przybylski biskup archidiecezji częstochowskiej oraz biskup przemyski  Stanisław Jamrozek.

     Koncert prowadził Jan Budziaszek, a kierownikiem muzycznym był Marcin Pospieszalski. Śpiewających solistów i chór wspierali muzycy Filharmonii Podkarpackiej i rzeszowskich szkół muzycznych.

Tekst i fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz