Moją siłą jest rodzina….

                 To hasło pikników organizowanych na terenie gminy Łańcut przez Stowarzyszenie Razem Dla Wsi Łańcuckiej, Centrum Kultury Gminy Łańcut i lokalnych partnerów. Wczoraj impreza miała miejsce w Kraczkowej, gdzie  działanie zrealizowano wspólnie z miejscową parafią w ramach dorocznej parafiady. 

Reklama

                 Organizatorzy zadbali o wiele darmowych atrakcji dla dzieci m.in. dmuchańce, zabawy z animatorami, pokazy giga baniek mydlanych czy malowanie twarzy. Na scenie wokalne i taneczne umiejętności prezentowały przedszkolaki, a po nich starsze dzieci i młodzież w ramach przeglądu talentów. Na zakończenie widzowie podziwiali tancerki zumby ćwiczące na  co dzień w miejscowym Ośrodku Kultury. Bardzo dużo działo się poza estradą, oprócz wspomnianych wyżej atrakcji uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w czym pomogli strażacy ochotnicy z Kraczkowej oraz policjanci z Łańcuta i Rzeszowa. Ciekawie było przy stoiskach, gdzie oprócz tradycyjnej kuchni przygotowanej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, można było sprawdzić się na symulatorze lotów czy przyjrzeć się pracy laboratorium kryminalistyki. Wydarzenie zorganizowano na stadionie piłkarskim i choćby z tego względu nie mogło zabraknąć gier i konkursów sprawnościowych. Dla tych, którzy zostali do końca festynu organizatorzy mieli upominki ufundowane przez lokalnych sponsorów.

                – Piknik w Kraczkowej to jedno z sześciu wydarzeń realizowanych w ramach zadania „Moją siłą jest rodzina – piknik, zdrowie i integracja” zleconego do realizacji przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Szczególne podziękowania za zaangażowanie i dobrą współprace należą się parafii, samorządowi sołectwa Kraczkowa, klubowi sportowemu Czarni Kraczkowa, członkom OSP i KGW oraz wolontariuszom naszego stowarzyszenia – mówi Jakub Czarnota koordynator projektu, a zarazem prezes  Stowarzyszenia Razem Dla Wsi Łańcuckiej.

            – Jako samorząd województwa wspieramy inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe.  Pomimo nienajlepszej pogody jest wśród nas wiele dzieci i rodziców, to chyba najlepiej świadczy o tym, że tego typu inicjatyw są potrzebne, a środki na to przeznaczane to dobrze wydane pieniądze – mówił podczas oficjalnego otwarcia Stanisław Kruczek członek zarządu województwa podkarpackiego.

                Inicjatywę finansowo oraz rzeczowo wsparło wielu partnerów: Polska Grupa Energetyczna Obrót S.A. w Rzeszowie, samorząd gminy Łańcut  reprezentowany przez wójta Zbigniewa Łozę, Cukiernia Teodora Kraczkowa, Hurtowania Odzieży Damskiej “Anna”, Budim Sp. z o o. Kraczkowa, Gospodarstwo Ogrodnicze Piotr Szydełko, Delikatesy Centrum Kraczkowa, Sklep Stokrotka Kraczkowa, Kolorado Centrum Zabaw i Rozrywki w Malawie, Hotel i  Restauracja Paola Kraczkowa, Pizzeria Margaritta w Kraczkowej Mateusz Kramarz, piekarnia AS Kraczkowa Jolanta Uberman,  pan Daniel  Trzyna oraz  Agencja Pracy Assunto Łukasz i Izabela Zych.

                Piknik Rodzinny w Kraczkowej był drugą imprezą realizowaną przez Stowarzyszenie Razem Dla Wsi Łańcuckiej, Akademię Rozwoju Społecznego i Centrum Kultury Gminy Łańcut, dzięki wsparciu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Dwa tygodnie temu wydarzenie o podobnym charakterze miało miejsce w Kosinie, a już wkrótce na mieszkańców czekają kolejne pikniki: 14 lipca w Albigowej, 5 sierpnia w Handzlówce oraz we wrześniu w Głuchowie.

Justyna Paszkiewicz, Centrum Kultury Gminy Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz