W Handzlówce ruszyła strefa darmowego Internetu

              Hot-spoty zapewniające swobodny dostęp do sieci przez połączenie Wi-Fi to dziś standard w centrach miast czy lokalach usługowych. Na obszarach wiejskich to nadal spora innowacja. Pierwszym sołectwem w powiecie łańcuckim, w którym zdecydowano się na ten krok jest miejscowość Handzlówka. 

Reklama

               Dzięki montażowi nadajników na budynkach użyteczności publicznej, z darmowego Internetu może korzystać każdy kto znajduje się na terenie od szkoły w kierunku  pomnika i ośrodka kultury aż po przystanek autobusowy. Strefa powstała z inicjatywy samorządu sołectwa, w planach jest jej poszerzenie na kolejne  obszary m.in.  teren Parku im. Franciszka Magrysia.

                – Zorganizowanie strefy było możliwe przy współpracy z lokalnym dostawcą internetu szerokopasmowego firmy Mat-Sat. – Dzięki uprzejmości i wsparciu partnera zadanie zostało sfinansowane ze środków poza budżetowych, jako sołectwo czy gmina nie ponieśliśmy  i nie ponosimy kosztów związanych z zorganizowaniem, a teraz świadczeniem tej usługi – mówi sołtys Jakub Czarnota. 

                 Strefa Free Wi-Fi nie jest jedyną w ostatnich tygodniach usługą uruchomioną przy  współpracy samorządu Handzlówki z sektorem prywatnym. W czerwcu dzięki uprzejmości firmy Recosolar z Rzeszowa, w centrum wsi zamontowano solarną ławkę. Ławeczka oprócz wygody, spełnia kilka funkcji, można przy niej podładować baterię urządzenia mobilnego oraz zapoznać się z hasłem umożliwiającym korzystanie z darmowej strefy Internetu.

Na zdjęciach:   obszary Handzlówki objęte strefą Free Wi-Fi   oraz solarna ławka /fot archiwum Handzlówka/

 

 

Post Author: Adam Kunysz