Rolniku! Modernizuj się, zalesiaj i organizuj w grupy producenckie

Okres wakacyjny i lato ogółem nie jest czasem odpoczynku dla rolników. Ponad normalną pracę trzeba także myśleć o perspektywicznym rozwoju własnego gospodarstwa, szczególnie w epoce znacznej konkurencji i produktywności. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o kilku projektach, na które z pewnością warto zawrócić uwagę. 

Reklama

Nawet 900 tys. zł można uzyskać na inwestycje w “Modernizację gospodarstw rolnych”. Wnioski należy składać w terminie od 28 czerwca do 27 lipca 2018 r.  Pomoc obejmie przedsięwzięcia związane  z produkcją prosiąt (obszar A), produkcją mleka krowiego (obszar B) czy produkcją bydła mięsnego (obszar C). 

Do 100 tys. euro rocznie wyniesie wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów. Wnioski o przyznanie wsparcia na “Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” PROW 2014 – 2020 można składać od 30 lipca do 14 września 2018 r. w Oddziałach Regionalnych ARiMR. 

W dniach od 1 czerwca 2018 r. do 31 lipca 2018 r. można składać wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie. Wnioski należy składać do biur powiatowych Agencji, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy. Wsparcie na zalesienie jest przyznawane do wysokości limitu środków.

Wszystkie potrzebne informacje dostępne są w Internecie:
900.00ozł na modernizację gospodarstwa LINK
100.000€ na tworzenie grup producentów i organizacji producentów LINK
Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów LINK

Źródło – Mat. pras.

Post Author: Falkhor Horadrim