Rowerowa pielgrzymka z Łańcuta na Jasną Górę

       Dzisiaj po porannej mszy świętej w Kościele Farnym św. Stanisława rozpoczęła się XVII Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Na ponad 360 kilometrową trasę wyruszyło 163 jej uczestników w wieku od 7 do 80 lat, w tym aż 70 kobiet.

Reklama

      Z pątnikami  jedzie starosta łańcucki Adam Krzysztoń, który objął patronat nad pielgrzymką. Po drodze pielgrzymi z Łańcuta będą się zatrzymywać w kilku sanktuariach maryjnych i miejscach kultu religijnego, m. in: w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, Sanktuarium Matki Bożej z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich, zabytkowym drewnianym kościółku pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach, Sanktuarium Jezusa Konającego w Pacanowie, średniowiecznej Kolegiacie w Wiślicy, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie k. Żarek.

     W pielgrzymce bierze udział ks. Rafał Borcz – wikary łańcuckiej Fary, który jest jej kapelanem i będzie codziennie wraz pątnikami sprawował mszę świętą. Do Częstochowy łańcuccy pielgrzymi dotrą w najbliższy czwartek, a nazajutrz powrócą autokarami do Łańcuta.

Tekst i fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz