Uroczystość Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Serc Naszych w Dąbrówkach

     Kilkuset wiernych z Parafii Dąbrówki i okolic zgromadziło się dzisiaj przed południem na placu przed tamtejszym Sanktuarium Matki Bożej, by uczestniczyć w uroczystości Koronacji Cudownego Obrazu  Matki Bożej Królowej Serc Naszych.

Reklama

     Mszy świętej podczas której dokonano tego doniosłego aktu, przewodniczył ks. arcybiskup Adam Szal metropolita przemyski. Okolicznościową homilię wygłosił metropolita lwowski, przewodniczący Episkopatu Ukrainy, ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

     W uroczystości uczestniczyli m. in. ks. arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej Józef Michalik, poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, siostry zakonne, kapłani z okolicznych parafii, przedstawiciele władz samorządowych. Gospodarzem uroczystości był proboszcz parafii w Dąbrówkach ks. Czesław Prucnal.  Oprawę mszy świętej przygotował  Chór i Orkiestra “Nicolaus” z Kraczkowej pod dyrekcją Zdzisława Magonia.

     Koronowany w dniu dzisiejszym wizerunek Matki Bożej zwanej Królową Serc Naszych pochodzi z XVII wieku. Początkowo znajdował się w kościele parafialnym w Truskawcu na wschodnich kresach Rzeczypospolitej. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach znalazł się w domu Sióstr Służebniczek NMP w Dębicy. W roku 1957 został przekazany  siostrom w Dąbrówkach, a następnie przeniesiono go do nowo wybudowanego kościoła.

(A.K.)

Fot. Janusz Karp

 

 

Post Author: Adam Kunysz