Rozpoczynają się Łańcuckie Wieczory Muzyki

     W sobotę, 22 września w Kościele św. Józefa na Podzwierzyńcu Krzysztof Szczepaniak zapowie pierwszy koncert inaugurujący kolejne Łańcuckie Wieczory Muzyki. Wystąpią znakomici muzycy – Georgij Agratina grający na fletni Pana i organista Robert Grudzień.

Reklama

      Dzięki życzliwości burmistrza  Stanisława Gwizdaka, księdza prałata Tadeusza Kocóra – proboszcza Parafii św. Stanisława-Biskupa, ks. Alojzego Szweda – proboszcza Parafii św. Józefa, dyrektora Miejskiego Domu Kultury – Andrzeja Piechowskiego oraz dyrektora artystycznego Wieczorów – Jana Szydło i Jolanty Filar Choińskiej –  prezesa Łańcuckiego Towarzystwa Muzycznego – współorganizatorów koncertów,  udało się po raz kolejny zaprosić mieszkańców naszego miasta na to muzyczne wydarzenie.

     W tym roku – oprócz wspomnianego na wstępie – koncertu w kościele św. Józefa – podczas kolejnych muzycznych wieczorów melomani będą mogli posłuchać wspaniałej muzyki organowej, recytacji i pieśni. W niedzielę, 27 października na organach łańcuckiej Fary zagra prof. Władysław Szymański (koncert rozpocznie się o godz. 18.45), w niedzielę 4 listopada wystąpi Chór Łańcuckiej Fary, a na zakończenie również w niedzielę, 11 listopada w koncercie z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości wystąpią ojciec i syn –  Andrzej Chorosiński (organy) i Michał Chorosiński (recytacje). Początek tego koncertu o godz. 19.00 w Kościele Farnym.

     W naszej galerii prezentujemy kilka zdjęć wykonawców ubiegłorocznych Łańcuckich Wieczorów Muzyki.

Tekst i fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz