Protest przeciwko budowie przechowalni zwłok w Kraczkowej

 
“Sołtys do dymisji”. “Sprzedali wieś za 250 zł”. “Zwłoki to nie towar”. To tylko niektóre z haseł jakie dziś pojawiły się na płotach mieszkańców Kraczkowej protestujących przeciwko planowanemu otwarciu przechowalni zwłok w centrum wsi. 7 września mieszkańcy Kraczkowej powołali do życia Komitet Protestacyjny, którego celem jest zablokowanie inwestycji.
 
Mamy ogromny żal do władz sołectwa i Kółka Rolniczego za doprowadzenie do tej sytuacji. Nie rozumiemy też biernej postawy władz gminy. Dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce. 30 września na Zebraniu Wiejskim sołtys Kraczkowej i wszystkie inne osoby w to zamieszane przekonają się co w tej sprawie myślą mieszkańcy – mówi Grzegorz Pantoł, przewodniczący Komitetu Protestacyjnego. By zachęcić mieszkańców do licznego udziału w niedzielnym Zebraniu Wiejskim członkowie Komitetu rozpoczęli rozdawanie ulotek, zbierają podpisy i wieszają transparenty. Jak mówią liczą też na obecność wójta Zbigniewa Łozy.
 
30 września (niedziela) o godzinie 12:00 w Domu Ludowym w Kraczkowej odbędzie się Zebrania Wiejskie, podczas którego Komitet Protestacyjny będzie stanowczo protestować przeciwko działalności sołtysa Kraczkowej oraz Zarządu Kółka Rolniczego zmierzającej do otwarcia w centrum wsi magazynu na zwłoki, domagać się wypowiedzenia umowy najmu zawartej pomiędzy Zarządem Kółka Rolniczego, a firmą p. Kate Bukovsky oraz żądać od wójta gminy Łańcut podjęcia zdecydowanych działań zmierzających do zablokowania tego rodzaju działalności gospodarczej pod domami mieszkańców. 
 
Należy także przypomnieć o wystosowaniu listu otwartego w sprawie spornej inwestycji:
 
 
Aktualnie wśród mieszkańców Kraczkowej trwa akcja zbierania podpisów przeciwko otwarciu chłodni do długoterminowego przetrzymywania zwłok na terenie Kraczkowej. Na dzień 27 września akcję wsparło ponad 600 mieszkańców. 
 
Źródło oraz zdjęcia – Materiały prasowe Komitetu Protestacyjnego
 
 
 

Post Author: Falkhor Horadrim