27. Finał WOŚP – koncert w łańcuckim MDK

     Po raz kolejny okazało się, że sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury nie pomieściła wszystkich tych, którzy przyszli dzisiaj, by obejrzeć koncert zorganizowany przez  łańcucki sztab  27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak podczas jasełek wystawianych 5 stycznia, również dzisiaj część osób oglądało występy zespołów tanecznych i solistów w holu na ekranie telewizora.

Reklama

     A było na co popatrzeć. Nasze rodzime zespoły dały prawdziwy popis tanecznego kunsztu i chociaż niektórzy malkontenci mówili,  że prezentowane tańce były już kilkakrotnie wcześniej prezentowane, to jednak ich wykonanie jest za każdym razem inne i jeszcze bardziej perfekcyjne.

     Tak też było dzisiaj. Burzą oklasków nagradzano zespoły taneczne: Rytm, Grację, Iskierkę, Markusy, Mały Łańcut, Ekrol oraz młodych solistów ze szkół wokalnych Natalii Cieślachowskiej-Trojnar i Luizy Ganczarskiej („Studio Noc”).

     Po tym dwugodzinnym maratonie taneczno-muzyczno-wokalnym nastąpiła licytacja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów podarowanych przez licznych darczyńców, po niej zaś dalsza część koncertu.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

 

Post Author: Adam Kunysz