Jarmark Garncarski w Medyni Głogowskiej w obiektywie Lucyny Kielar

   Kilka tysięcy osób wzięło udział w 24. Jarmarku Garncarskim w Medyni Głogowskiej. Dopisała pogoda, a dzięki bardzo dobrej organizacji każdy uczestnik miał okazję znaleźć coś dla siebie. A było w czy wybierać, gdyż na jarmark przyjechali rzemieślnicy nie tylko z Podkarpacia, by zaprezentować tradycyjne wyroby ze swoich regionów, lecz także z ościennych regionów.

Reklama

   Podczas jarmarku miejscowi garncarze pokazywali w jaki sposób powstają gliniane naczynia. Chętni mogli także usiąść przy kole garncarskim i spróbować z kawałka gliny wyczarować garnek lub dzban. Nie wszystkim się ta sztuka udawała, ale chętnych do poznania tajemnic garncarskiego rzemiosła nie brakowało. Amatorzy regionalnych potraw mogli je degustować wprost z glinianych naczyń.

   Atrakcji nie brakowało. Na estradzie prezentowały się zaproszone na jarmark zespoły artystyczne, w sobotę odbyła się gra terenowa po zagłębiu garncarskim, można było zwiedzać wszystkie obiekty znajdujące się na terenie zagrody garncarskiej i wziąć udział w konkursach.

   Jarmark zakończył wieczorny koncert w którym wystąpił Szymon Wydra z zespołem. Kto chciał miał okazję potańczyć przy zespole “Selenit”.

(A.K.)

Zdjęcia: Lucyna Kielar

Post Author: Adam Kunysz