Łańcuckie obchody Święta Policji

   Wczoraj, w sali balowej łańcuckiego zamku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Jednym z elementów obchodów było odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci poległych funkcjonariuszy Policji Państwowej z powiatu łańcuckiego.

Reklama

   Tegoroczne obchody poprzedziła poranna msza święta w Kościele Parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.  W uroczystym nabożeństwie uczestniczyli m.in.: Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń, I zastępca mł. insp. Jan Węgrzyn, naczelnicy wydziałów i kierownicy referatów, policjanci i pracownicy cywilni łańcuckiej komendy oraz ich rodziny. W eucharystii uczestniczyli także przedstawicielce władz samorządowych i instytucji współpracujących z Policją w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

   Po uroczystej mszy uczestnicy obchodów udali się do komendy, aby uczcić 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. O godz. 9. w holu łańcuckiej komendy odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą poległym oraz pomordowanym funkcjonariuszom Policji Państwowej z terenu powiatu łańcuckiego. Kwiaty pod tablicą złożyli: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń oraz Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń. Symboliczny znicz zapalili przedstawiciele związków zawodowych policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

   Punktualnie o godz. 10. w sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Policji. W uroczystości wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa oraz zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa-Kraus, Burmistrz Miasta  Rafał Kumek, przedstawiciele władz gminnych, duchowieństwa oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

    Zgromadzonych powitał Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń. W okolicznościowym przemówieniu nawiązał do jubileuszu 100-lecia powstania Policji Państwowej i jej roli w zapewnieniu bezpieczeństwa w odradzającej się Ojczyźnie.  Następnie podziękował policjantkom, policjantom i pracownikom Komendy Powiatowej Policji  za codzienny trud i zaangażowanie w służbę człowiekowi i społeczeństwu. Słowa uznania skierował również do przedstawicieli lokalnych samorządów oraz prokuratury i straży za wspólne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w  powiecie.
 
   Po przemówieniu przyszedł czas na odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne. Z tegorocznych awansów cieszyło się  38  funkcjonariuszy. Po uroczystym mianowaniu głos zabrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa. W okolicznościowym przemówieniu podziękował wszystkim funkcjonariuszom za wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnego, a pracownikom Policji za ich pracę. Insp. Zbigniew Sowa przekazał także życzenia dla rodzin policjantów i pracowników policji.

   Życzenia oraz słowa uznania policjanci oraz pracownicy cywilni usłyszeli również od przedstawicieli samorządów oraz współpracujących z policją instytucji.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz