Rowerowa pielgrzymka z Łańcuta na Jasną Górę

   Blisko 180 osób wzięło  udział w 18. Powiatowej Pielgrzymce Rowerowej z Łańcuta na Jasną Górę. Wyruszyli w niedzielę 28 lipca br. po porannej mszy świętej w kościele Farnym. Patronat nad pielgrzymką objął starosta łańcucki Adam Krzysztoń, który także po raz kolejny udał się rowerem do Częstochowy.

Reklama

   Żegnani przez rodziny i przyjaciół pielgrzymi w żółtych koszulkach z herbem powiatu łańcuckiego mieli do pokonania prawie 360 kilometrów. Jechali przez pięć dni, odwiedzając po drodze  m.in: Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, Sanktuarium Matki Bożej z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich, drewniany kościół w Gawłuszowicach, Sanktuarium w Pacanowie, średniowieczną Kolegiatę w Wiślicy, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy i Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie..

   Do Częstochowy na Jasną Górę pątnicy na rowerach dotarli w miniony czwartek, 1 sierpnia, gdzie uczestniczyli w mszy świętej, której przewodniczył wikary łańcuckiej Fary, ks. Rafał Borcz – kapelan pielgrzymki. W piątek, 2 sierpnia po kilkugodzinnym odpoczynku pielgrzymi powrócili do Łańcuta autokarami. Część z nich jak co roku postanowiła udać się w drogę powrotną na rowerach.

(k)

Fot. Adam Krzysztoń  

 

Post Author: Adam Kunysz