Świąteczny Kiermasz w Maneżu

    Oryginalne sanie z reklamą ustawione na skwerze w pobliżu łańcuckiego Maneżu zachęcały w przedświąteczną sobotę i niedzielę mieszkańców, do odwiedzenia licznych stoisk na tradycyjnym świątecznym kiermaszu, który od kilku lat organizują: Miejski Dom Kultury, Podkarpacka Agencja Turystyczna, Restauracja i Kawiarnia „Podkowa” oraz Galeria w Maneżu. Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Starosta Łańcucki i Burmistrz Miasta.

Reklama

    Na kiermaszu można było zaopatrzyć się we wszystko to co powinno się znaleźć na świątecznych stołach. Dużym powodzeniem cieszyły się wędliny, ciasta, miody, sery, przyprawy i inne smakołyki. Miejscowi rzemieślnicy oferowali wiklinowe kosze, ozdoby choinkowe, wianuszki, stroiki, obrusy, serwety, oryginalne pamiątki itp.

   Pomiędzy stoiskami  przechadzał się święty Mikołaj z workiem pełnym słodyczy, częstując nimi wystawców i przybyłych na kiermasz gości. W niedzielę, w samo południe rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Autorzy najlepszych, spośród ponad 50. nadesłanych na konkurs prac, otrzymali nagrody, dyplomy i wyróżnienia.

Tekst i zdjęcia: ADAM KUNYSZ

Post Author: Adam Kunysz