Będzie bezpieczniej

   Wychodząc na przeciw postulatom kierowców przekraczających tory kolejowe na niestrzeżonym  przejeździe przy ul. Polnej w Łańcucie, tuż przed świętami, w dniu 23 grudnia minionego roku, dokonano formalnej zmiany kategorii i sposobu zabezpieczenia tego przejazdu  z kat D na kat. B. Oznacza to, że utworzono przejazd, na którym ruch drogowy jest kierowany za pomocą samoczynnych systemów, składających się z sygnalizacji świetlnej i rogatek, również należący do tzw. przejazdów strzeżonych.

Reklama

  Odkąd przeprowadzony został gruntowny remont tej ulicy stała się ona bardzo ruchliwa. Korzystają z niej mieszkańcy Krzemienicy i Czarnej, skracając sobie drogę do Łańcuta. Przez wiele lat przejazd przez  tory na tej ulicy był  bardzo niebezpieczny. Słaba widoczność i zarośla w pobliżu nasypu utrudniały  przekraczanie torowiska, zwłaszcza wiosną i jesienią w mgliste poranki.  Teraz po zamontowaniu rogatek i sygnalizacji świetlnej będzie na pewno bezpieczniej.

   To, że PKP zdecydowały się na zamontowanie tych urządzeń jest niewątpliwie zasługą burmistrza i radnych miasta, którzy od dłuższego czasu czynili starania o zamontowanie w ciągu tej ulicy rogatek i sygnalizacji świetlnej.

(A.K.)

 

Post Author: Adam Kunysz