Sami zrobili ekokosmetyki

   Za nami trzecie warsztaty ekologiczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Form Różnych, które tym razem poświęcone były naturalnym kosmetykom. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jak dbać o swoje ciało zgodnie z naturą, jak samemu zrobić kosmetyki i środki do pielęgnacji ciała albo nabyć je w najbardziej naturalnej, czystej postaci, bez kupowania szkodliwej chemii często występującej w ich składzie. Najciekawszym punktem spotkania była jednak możliwość stworzenia swojej perfumy na bazie wybranych olejków eterycznych.

Reklama

    „Ponieważ zainteresowanie warsztatami poświęconymi ekokosmetykom było bardzo duże, a tematyka tak szeroka że sami czujemy, iż nie wyczerpaliśmy jej, zastanawiamy się nad możliwością powtórzenia zagadnienia na ostatnich zaplanowanych przez nas warsztatach w maju.” – podkreśla Agnieszka Cieślicka, prezes Stowarzyszenia.

   Spotkanie odbyło się 28 lutego w Storczykarni Cafe Jazz Bar, a prowadziła je Dagmara Kittler – trenerka szkoły Meritum. Udział w warsztatach był bezpłatny. Kolejne warsztaty zaplanowane są na 26 marca. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się  jak posprzątać dom, dbając jednocześnie o swoje zdrowie i środowisko. Zapisy ruszają wkrótce.

   Warsztaty ekologiczne są elementem projektu „Bardziej świadomi, bardziej eko” finansowanego ze środków Fundacji ORLEN w ramach konkursu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”. Projekt patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek.

AGNIESZKA  CIEŚLICKA

Fot. TOMASZ  KASPERSKI

Post Author: Adam Kunysz