Objazdowa biesiada z kapelą “Brzeziny”

   Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła w minioną niedzielę ,26 lipca br. muzykom i śpiewakom z Kapeli Ludowej “Brzeziny” w Rakszawie, którzy ubrani w regionalne stroje wyruszyli ciągnikiem z przyczepą na objazd  północnej części  gminy Rakszawa. Z taką ciekawą inicjatywą w okresie pandemii i odwołania imprez masowych wyszedł tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa.

Reklama

   Rozśpiewany ciągnik z kapelą odwiedził mieszkańców Strachocin,  Wydrza, Kątów Rakszawskich oraz Węglisk, zatrzymując się po drodze przy wcześniej przygotowanych przez mieszkańców bramach. Dzisiaj 2. sierpnia br. po południu kapela wyjedzie ponownie, by koncertować w  południowej części gminy. Weselne i ludowe piosenki będą mogli usłyszeć mieszkańcy Potoka, Bud, Dymarki, Wołochów i Kościelnego. Szykują się ciekawe atrakcje, m. in. weselne wykupiny.

   Kapela wyruszy na trasę o godz. 16.00 spod Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa. Organizatorzy proszą wszystkich oczekujących na trasie przemieszczania się kapeli, o zachowanie bezpiecznej odległości podczas przejazdu ciągnika.

(A.K.)

Fot. Jan Jabłoński

 

 

Post Author: Adam Kunysz