Rodzinny piknik na pożegnanie wakacji

   W tym roku w związku z pandemią koronawirusa większość zaplanowanych imprez kulturalno-rozrywkowych została odwołana lub przełożona na okres jesienny. Melomani nie mogli uczestniczyć w koncertach, które każdego roku odbywały się w Sali Balowej Muzeum-Zamku, nie było Nocy Muzeów, Nocy Bibliotek i Dni Łańcuta. Dlatego z zadowoleniem przyjęli mieszkańcy zakończoną wczoraj trzydniową imprezę pod nazwą “Pożegnanie wakacji”, zorganizowaną przez Urząd Miasta i Miejski Dom Kultury.

Reklama

   Tym razem estradę ustawiono nie w Rynku, a w tzw. dawnym Parku Angielskim obok MDK, na której występowały zespoły mocnego uderzenia: 0% NORMY, nasz rodzimy DOC i Jary Oddział Zamknięty – Management. Obok niej mały obóz rycerski wraz z kuźnią plenerową mistrza kowalstwa artystycznego –  Krzysztofa Panasa przygotował Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej oraz Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego. To szóste już Spotkanie z Historią cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie dzieci i młodzieży. W oczekiwaniu na występ grupy  Jary Oddział Zamknięty odbyła się  prezentacja łańcuckich zespołów sportowych: SPEC Stal Łańcut i PTG Sokół Łańcut.

   Tej udanej imprezie towarzyszył II Festiwal Food Trucków.  W kilkunastu “Żarciowozach” serwowane były różnego rodzaju przekąski, napoje i desery. Chociaż podczas eventu organizatorzy prosili wszystkim o zachowanie reżimu sanitarnego, większość jego uczestników nie zastosowała się do tego zalecenia.

Tekst i fot. ADAM KUNYSZ

 

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz