Nowe obiekty sportowo-rekreacyjne przy ZST w Łancucie

    Na początku września 2018 roku przekazana została do użytku Powiatowa Hala Sportowa im. Józefa Witka przy Zespole Szkól Technicznych. Ten nowoczesny obiekt powstał  dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Unii Europejskiej (RPO na lata 2014-2020) przy wkładzie własnym  z budżetu powiatu łańcuckiego.

Reklama

    Teraz w bezpośrednim sąsiedztwie hali realizowana będzie kolejna inwestycja. Będzie to projekt pod nazwą: “Budowa i przebudowa architektury sportowo-rekreacyjnej przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie”  w ramach programu ” Sportowa Polska- Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – edycja 2020.

    W ramach tej inwestycji zostaną przebudowane boiska sportowe do piłki nożnej i koszykówki, wyremontowane zostaną urządzenia lekkoatletyczne, powstanie siłownia plenerowa oraz  ciągi komunikacyjne, które ułatwią dojście i dojazd  do obiektów sportowych.  Wartość zadania to ponad 840 tys. zł, w tym dofinansowanie Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu – 422 tys. zł.

   Zakończenie realizacji zadania – koniec czerwca br.

(A.K.)

Post Author: Adam Kunysz