IV Liceum Ogólnokształcące z oddziałami sportowymi w Łańcucie

   Dzisiaj, 14. marca br. w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka w Łańcucie nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o współpracy w zakresie prowadzenia klas sportowych w IV Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie pomiędzy Powiatem Łańcuckim, reprezentowanym przez Starostę Łańcuckiego Adama Krzysztonia oraz Łańcuckim Klubem Sportowym SPEC Stal Łańcut reprezentowanym przez Prezesa Klubu Krzysztofa Mączkę. Podczas uroczystości, z udziałem Posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha, wręczone zostały  nagrody w I Otwartych Mistrzostwach Powiatu Łańcuckiego w Piłce Nożnej Halowej /U-15/.

Reklama

   Rekrutacja do klas sportowych w IV Liceum Ogólnokształcącego na nowy rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się zgodnie z harmonogramem rekrutacji. W klasach sportowych realizowany będzie program szkolenia w zakresie piłki nożnej we współpracy z ŁKS Stal Łańcut. Współpraca dotyczyć będzie pomocy szkoleniowej, wzajemnego udostępniania obiektów i urządzeń sportowych, korzystania z opieki medycznej i zabiegów odnowy biologicznej, prowadzenia badań diagnostycznych, a także tworzenia warunków do uczestnictwa uczniów w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy zapewni wysoki poziom szkolenia sportowego dzięki wykwalifikowanej kadrze (trenerzy UEFA A i B, trenerzy Grassroot C, trener bramkarzy). Ponadto program kształcenia w IV LO będzie obejmowal wszystkie zajęcia edukacyjne opisane w podstawie programowej dla liceum ogólnokształcącego ogólnego (m.in. naukę jęz. angielskiego i niemieckiego oraz wybór od dwóch do czterech przedmiotów w zakresie rozszerzonym) oraz zwiększenie ilości godzin wychowania fizycznego do 10 godzin tygodniowo.

  Fot. ADAM  KUNYSZ

Post Author: Adam Kunysz