Zalesie Park – nowe miejsce na mapie Rzeszowa

   Prawie 1 400 m2 ma oferować nowy kameralny park usługowo-handlowy, który zlokalizowany będzie przy ulicy Łukasiewicza 76A w Rzeszowie. Według zamierzeń najemcy Zalesie Park mają wypełnić lukę rynkową osiedla oferując łatwy i szybki dostęp do najważniejszych usług. Trwają już prace remontowe obiektu.

Reklama

   W dwukondygnacyjnym budynku, w którym po rewitalizacji znajdować będzie się park usługowo-handlowy, działała dawniej Wytwórnia Szablonów Kreślarskich. Obiekt jednak od pewnego czasu stał nieużywany. Wreszcie drzemiący w nim potencjał dojrzał inwestor, który zdecydował się na jego wynajęcie oraz komercjalizację.

– Zalesie to w Rzeszowie wyjątkowe osiedle, pełne historii, przyrody oraz niezwykłego klimatu. Tym bardziej dziwi nas, że na jego terenie brakuje charakterystycznego obiektu, który kompleksowo odpowiadałby potrzebom usługowo-handlowym jego mieszkańców. Właśnie tak wpadliśmy na pomysł Zalesie Park, dzięki któremu wszystkie te najważniejsze usługi będą „pod ręką” każdego mieszkańca osiedla – mówią Joanna i Paweł Preisner, właściciele firmy deweloperskiej Szklane Tarasy, którzy zajmują się komercjalizacją budynku. – Nie chodzi tutaj o budowanie kolejnego molocha, w którym można się wręcz pogubić. Zresztą my przecież nie zabudowujemy wolnej przestrzeni, ale wykorzystujemy istniejący już obiekt. Wierzymy, że dzięki rewitalizacji oraz odpowiedniej aranżacji budynek Zalesie Park będzie estetycznym i klimatycznym miejscem, w którym będzie można po prostu miło spędzić czas i skorzystać z najważniejszych usług. Mieszkańcy tego osiedla na to zasługują.

   Właściciele firmy Szklane Tarasy zwracają uwagę na lokalizację obiektu, która ma być jednym z głównych atutów Zalesie Park. Jest nimi przede wszystkim bliskie sąsiedztwo znaczących placówek kulturowo-naukowo-edukacyjnych, takich jak Wydział Biologiczno-Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z jego akademikami, Szkołą Podstawowa nr 24 czy osiedlowa filia Rzeszowskiego Domu Kultury. Warto również wspomnieć o trwającej renowacji pobliskiej Areny Park Zalesie, czyli kompleksu sportowo-rekreacyjnego, która ma zostać zakończona w 2022 roku. Dodatkowym czynnikiem mającym przemawiać za sukcesem całego przedsięwzięcia jest brak podobnych konkurencyjnych obiektów w najbliższym otoczeniu Zalesie Park. To idealna okolica dla rodzin z dziećmi, aktywnych osób oraz studentów, którzy dzięki nowemu kameralnemu parkowi usługowo-handlowemu będą mieli łatwy dostęp do szerokiego wachlarza najważniejszych usług.

   – Poszukujemy do współpracy regionalnych i kameralnych działalności, które idealnie wkomponują się w koncepcję tego miejsca. Ma to być kameralne miejsce, przyjazne dla jego klientów – mówią właściciele firmy Szklane Tarasy. – Zalesie Park to również odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców. Obecna sytuacja pandemiczna sprawia, że ogromne obiekty stoją teraz zamknięte, dlatego dokonuje się zwrot ku mniejszym i mniej zatłoczonym powierzchniom, które pozwalać będą na prowadzenie działalności nawet w przypadku pojawienia się pewnych obostrzeń.

   Zalesie Park czeka teraz na nowych najemców z zakresu usług spożywczych, gastronomicznych (kawiarnia oraz restauracja z ogródkiem), florystycznych, kosmetyczno-fryzjerskich, medycznych oraz celu publicznego (przedszkole, żłobek). Oprócz wymienionych branż, w budynku przewidziano również powierzchnie dla biura, placu zabaw, noclegów krótkoterminowych, drogerii, klubu fitness, sklepu zoologicznego, meblarskiego i sklepu z zabawkami, a także paczkomatów oraz bankomatów. Do wynajęcia są lokale o powierzchni 58-141 m2, z możliwością ich łączenia. Zalesie Park dysponować będzie ponadto przestronnym parkingiem, na którym będzie mogło zaparkować 54 auta.

   Obecnie trwają prace remontowe budynku, a inwestorzy kontaktują się z potencjalnymi najemcami w celu komercjalizacji obiektu. W ciągu pierwszego tygodnia od rozpoczęcia działań udało się wynająć już 50% jego powierzchni. Trwają również rozmowy dotyczące realizacji części, w której miałyby być zaspokajane potrzeby kulturalne mieszkańców. Otwarcie Zalesie Park planowane jest na III kwartał 2021 r.

inf. pras.

 

Post Author: Adam Kunysz