60. edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

   W tym roku Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie już po raz 60. zorganizuje Muzyczny Festiwal w Łańcucie – cykl wydarzeń kulturalnych, będący jednym z największych wydarzeń kulturalnych o charakterze międzynarodowym.

Reklama

   W ciągu kilkudziesięcioletniej historii  Festiwalu wykonano wiele arcydzieł światowej literatury muzycznej od muzyki dawnej po współczesną; dzieł instrumentalnych, wokalnych, wokalno – instrumentalnych, takich jak oratoria i opery, ze szczególnych uwzględnieniem muzyki polskiej.

   O renomie Muzycznego Festiwalu w Łańcucie mogą świadczyć znakomite nazwiska artystów, którzy zaszczycili go swą obecnością. Są wśród nich m.in: Adam Harasiewicz, Rafał Blechacz, Joseph Malovany, Mischa Maisky, Shlomo Mintz, siostry Labeque, Jose Carreras, Ive Mendes, Ewa Podleś, Krzysztof Jakowicz,  Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, The King’s Singers, Piotr Beczała, Małgorzata Walewska czy Kacper Szelążek.

   Dotychczasowe edycje Festiwalu odbywały się w maju, tym razem Filharmonia Podkarpacka przewiduje organizację wydarzenia w  drugiej połowie czerwca i na początku lipca (20 czerwca – 2 lipca 2021r.). Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i związanymi z tym licznymi ograniczeniami i obostrzeniami, formuła tegorocznego Festiwalu, będzie miała charakter hybrydowy. Naszym Melomanom, Partnerom, Darczyńcom, zaprezentujemy koncerty na żywo w zabytkowych wnętrzach Muzeum Zamku w Łańcucie oraz Filharmonii Podkarpackiej, odbędą się również transmisje koncertów nagranych dla nas przez artystów, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście. Będzie też koncert plenerowy –  taką informację, która na pewno ucieszy wszystkich melomanów, przekazała profesor Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej i Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

Szczegółowy program  przedstawiony zostanie20. maja br., a sprzedaż biletów rozpocznie się 1 czerwca br.

Fot. arch. ADAM  KUNYSZ

 

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz