Bezpieczne wakacje z łańcucką policją

 

   W piątek łańcuccy policjanci mieli niezwykłych gości. W ramach działań edukacyjno-informacyjnych dotyczących bezpiecznych wakacji tutejszą komendą odwiedzili uczestnicy łańcuckiej półkolonii. Spotkanie z dziećmi i młodzieżą było dobrą okazją do rozmów na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Reklama

   Wakacje to czas zwiększonego ruchu turystycznego, a tym samym wzmożony czas pracy dla funkcjonariuszy ruchu drogowego. Jednak nie tylko na drogach policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo. Aby przeciwdziałać negatywnym zjawiskom i zagrożeniom, policjanci prowadzą działania edukacyjno-informacyjne skierowane do dzieci i młodzieży.

   W ubiegły piątek tutejszą komendę odwiedzili uczestnicy i opiekunowie półkolonii odbywającej się na terenie miejscowego MOSIR-u. Spotkanie z dziećmi i młodzieżą było dobrą okazją do rozmów na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

   W ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci rozmawiali z uczestnikami półkolonii na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz podczas górskich wycieczek. Funkcjonariusze zachęcali również do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowy „Artystyczny przeWODNIK”. 

   Goście mieli również możliwość przyjrzenia się pracy poszczególnych policjantów ukazanych w filmie „Policja dzisiaj” oraz przymierzenia policyjnego umundurowania. Funkcjonariusze odpowiadali także na nurtujące uczestników półkolonii pytania. Na zakończenie spotkania każdy z młodych słuchaczy otrzymał ulotkę z zasadami bezpiecznej kąpieli oraz słodki upominek.

Fot. KPP  Łańcut

Post Author: Adam Kunysz