Z licealistami o policyjnej służbie

   W poniedziałek Komendę Powiatową Policji w Łańcucie odwiedzili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie. Być może dla kilku z nich spotkanie z policjantami okaże się pierwszym krokiem w kierunku przyszłej policyjnej kariery

   Podczas spotkania licealiści z klas o kierunkach związanych z kryminalistyką oraz prawem i bezpieczeństwem narodowym mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta, zapoznania się z specyfiką służby i uzyskaniem praktycznych informacji przydatnych w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Reklama

   Spotkanie z uczniami poprowadził mł. asp. Wojciech Gruca – oficer prasowy łańcuckiej komendy. Na wstępie funkcjonariusz zapoznał uczniów ze strukturą organizacyjną Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie oraz omówił zadania poszczególnych wydziałów. Licealiści z zaciekawianiem słuchali informacji o specyfice policyjnej służby oraz pracy poszczególnych funkcjonariuszy. Uczestnikom spotkania wyświetlono również film dotyczący budowy nowej siedziby łańcuckiej komendy oraz promujący policyjną służbę: „Policja dzisiaj”.

   Na zakończenie spotkania policjant odpowiadał na nurtujące uczniów pytania, dotyczące m.in. uprawnień funkcjonariuszy podczas legitymowania czy też odpowiedzialności prawnej młodych ludzi. Być może dla kilku z nich taka rozmowa z policjantem okaże się pierwszym krokiem w kierunku przyszłej policyjnej kariery.

Info i fot. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz