Pamiątkowy fortepian – odsłonięty

     Zaprojektował go Wrzesław Żurawski – architekt wnętrz i radny miejski, a wykonał – Piotr Cisek. Ważący prawie tonę pamiątkowy fortepian, który od kilku dni stał się obiektem zainteresowania mieszkańców Łańcuta i turystów, został dzisiaj po południu oficjalnie odsłonięty.

Reklama

   Na uroczystość, którą uświetnił Zespół Rzeszowskich Filharmoników „Da Camera”, towarzyszący od wielu lat Muzycznemu Festiwalowi w Łańcucie, przybyli licznie zaproszeni goście z posłem na Sejm RP Kazimierzem Gołojuchem, przedstawiciele władz, samorządowcy oraz mieszkańcy Łańcuta. Powitał ich pomysłodawca i inicjator wykonania  tej oryginalnej instalacji, burmistrz miasta Rafał Kumek.

    Pamiątkowy fortepian ma przypominać tym, którzy go będą oglądać historię i twórców majowych wydarzeń muzycznych, które od 60. lat odbywają się w Muzeum-Zamku, a które dzięki Filharmonii Podkarpackiej oraz jej dyrektorom, a także nieodżałowanemu Bogusławowi Kaczyńskiemu znakomitemu popularyzatorowi muzyki, stały się doskonałą promocją miasta w kraju i za granicą.

Mówili o tym podczas uroczystości Wrzesław Żurawski –  autor projektu fortepianu i Wit Karol Wojtowicz – dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie.

   Po części oficjalnej podczas której dokonano symbolicznego odsłonięcia pamiątkowego fortepianu, prowadzący uroczystość Krzysztof Szczepaniak, zaprosił jej uczestników na koncert fortepianowy do Miejskiego Domu Kultury.

Tekst i fot. ADAM  KUNYSZ

 

Post Author: Adam Kunysz