Odznaczenia państwowe dla zasłużonych mieszkańców regionu

W Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wręczyła dzisiaj  zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP.

Reklama

Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymały osoby, które wyróżniły się zasługami dla Niepodległej, działalnością na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, kultury polskiej, społeczności lokalnej, upowszechnianiem i kultywowaniem historii Polski, propagowaniem polskiego folkloru, działalnością społeczną, duszpasterską i charytatywną, zasługami w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

W gronie odznaczonych znaleźli się m. in.: Joanna Dubiel-Sowa – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie, Łukasz Wais – Prezes Centrum Medycznego  oraz ks. Rafał Borcz – który do sierpnia tego roku pełnił posługę kapelana w Szpitalu św. Michała Archanioła  CM w Łańcucie.

Wojewoda Ewa Leniart wręczyła także wyróżnienia honorowe – medale „Opiekuna miejsc pamięci narodowej”, nadane przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu mieszkańcom regionu zasłużonym dla idei pamięci narodowej i wykazującym się szczególną troską i pieczą w związku z upamiętnianiem i opieką nad miejscami pamięci.

Gratulując odznaczonym, wojewoda podkreśliła, że przyznane odznaczenia państwowe oraz wyróżnienia są formą uznania dla działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i zaangażowanie w różne inicjatywy. 

Honorując wysokimi odznaczeniami Państwa zaangażowanie oraz oddanie sprawom narodowym, pragnę – w imieniu Prezydenta RP – serdecznie podziękować za wyróżniającą się aktywność w różnych dziedzinach życia publicznego, za wyjątkową działalność, która jest niezbędna nie tylko do rozwoju naszego państwa, ale też do jego trwania. Życzę wszelkiej pomyślności i wytrwałości, aby tę działalność kontynuować – podkreśliła wojewoda.

Fot. UW Rzeszów

 

Post Author: Adam Kunysz