Spotkanie uchodźców z Ukrainy w budynku “Caritas”

W dniu dzisiejszym 4. marca br.  o godz. 16.00 w sali teatralnej budynku “Caritas” przy ul. Farnej  za Plebanią Parafii św. Stanisława-Biskupa odbędzie się spotkanie wszystkich chętnych Ukraińców, którzy w związku z agresją rosyjską uciekli ze swojego kraju i przebywają obecnie w Łańcucie.

Reklama

  – Chcemy stworzyć listę osób, które przybyły do naszego miasta. Bardzo prosimy o przekazywanie danych kontaktowych, które umożliwią nam stworzenie bazy kontaktów i sprawniejsze dysponowanie pomocą, zgodnie z bieżącymi potrzebami. Namiary posłużą również do przekazywania informacji o spotkaniach i wydarzeniach, które będą organizowane przy parafii. Informacje można pozostawić w naszym parafialnym kiosku (przy kościele) w godzinach od 8.00 do 18.00. Można również przesłać do nas informacje przez profil na Facebooku.

Osoby, które chciałyby włączyć się w przyszłości (bliższej lub dalszej) w wolontariat, również zapraszamy do pozostawienia kontaktu, można określić od razu swoje możliwości czasowe.

– Wciąż potrzebna jest wszelka pomoc materialna, którą można przekazywać przez cały tydzień w budynku Caritas za plebanią od 7.30- 18.00. Pomoc zostanie przekazana w najbliższych dniach do Humania i Nowojaworowska na Ukrainie – mówi pani Magdalena, koordynatorka całej akcji.

Na zbiórkę można przekazywać m.in.:

  1. koce,
  2. śpiwory,
  3. poduszki,
  4. kołdry
  5. pościel,
  6. materace,
  7. środki medyczne i higieniczne (np. leki przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych),
  8. odzież (najlepiej nową),
  9. artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne),
  10. artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.
 

Post Author: Adam Kunysz