VII Powiatowy Konkurs „Zawód Moich Marzeń!” rozstrzygnięty

20 kwietnia 2022 r.  została rozstrzygnięta  VII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zawodach „Zawód moich marzeń!”, którego inicjatorem była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łańcucie a skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych powiatu łańcuckiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Łańcucki.

Reklama

Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcenie uczniów do aktywnego planowania swojej kariery zawodowej. Młodzież miała za zadanie  wykonanie pracy plastycznej lub prezentacji multimedialnej, które przedstawiałyby wybrany przez nią zawód. Jury w składzie Barbara Pilawa-Kraus, wicestarosta łańcucki, Elżbieta Dolata, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie, Tadeusz Pasieczny, naczelnik Wydziału Edukacji i  Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie oraz Bernadetta Szal – doradca zawodowy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie, oceniając prace kierowały się trafnością doboru tematu, oryginalnością, jakością  i stopniem trudności wykonania.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: praca plastyczna i prezentacja multimedialna.

W kategorii prezentacja multimedialna:

I miejsce:  Gabriela Kuśtra, kl. VIII, ZS Krzemienica
                   Damian Marciniec, kl. VII, SP 2 Rakszawa
II miejsce: Lena Drzewosz, kl. VII, SP 2 Łańcut,
III miejsce: Karolina Kraska, kl. VIIZS Medynia Łańcucka

W kategorii praca plastyczna:

I miejsce: Amelia Kluz, kl. VIII, ZS Białobrzegi,
II miejsceBlanka Bester, kl. VIII, ZS Kosina
III miejsce: Katarzyna Czajka – kl. VIII, SP 2  Łańcut

 Ponadto wyróżnienia otrzymują:

Dominika Pochopień, kl. VIII, SP 3 Łańcut
Antoni Kamiński, kl. VII, SP 2 Łańcut
Klaudia Schram, kl. VII, SP 2 Łańcut
Nicole Bakalarczyk, kl. VII, SP 2 Łańcut

Po ogłoszeniu wyników komisja konkursowa wysoko oceniła otrzymane prace, zwracając szczególną uwagę na zaangażowanie młodzieży, która starała się przedstawić zawód swoich marzeń w sposób kompleksowy. Nagrody laureatom zostaną przekazane podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych. Każdy z uczestników otrzyma również pamiątkowy dyplom.

Źródło: www.ppplancut.pl

Post Author: Adam Kunysz