Spotkanie z funkcjonariuszami z okazji Dnia Dziecka

Wczoraj, w Zespole Szkół w Krzemienicy zorganizowano wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Atrakcje dla dzieci przygotowali policjanci z Łańcuta oraz z Rzeszowa. Wspólnie zadbali o to, aby na twarzach najmłodszych zagościł uśmiech.

Reklama
Policjanci przez cały rok szkolny oraz w wakacje, prowadzą działania edukacyjno-profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Ich głównym celem jest edukowanie i kształtowanie bezpiecznych zachowań przez najmłodszych w codziennych sytuacjach życiowych. Spotkania z funkcjonariuszami to nie tylko okazja do rozmów o bezpieczeństwie. To również miła odskocznia od codziennych obowiązków oraz możliwość przyjrzenia się z bliska różnorodnej, policyjnej służbie. 
Wczoraj, taką możliwość mieli uczniowie z Zespołu Szkół w Krzemienicy. Na zaproszenie dyrekcji, z okazji obchodzonego Dnia dziecka, placówkę odwiedzili policjanci z łańcuckiej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Funkcjonariusze przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Przy policyjnym stoisku każdy mógł przyjrzeć się z bliska policyjnemu umundurowaniu i wyposażeniu oraz usiąść w policyjnym radiowozie i na motocyklu a także wejść na pokład policyjnej motorówki. 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się konie z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policyjny pies służbowy, który pod okiem swojego przewodnika dał popis niezwykłych umiejętności. Zwierzęta pełniące służbę w policyjnych szeregach były dla najmłodszych uczestników spotkania dużą atrakcją i dostarczyły wielu emocji.
 
Uczniów odwiedził również miś „Popo” – maskotka podkarpackiej Policji. Jego obecność wywołała na twarzach dzieci uśmiechy i dostarczyła wiele radości. Uczniowie przybijali „piątkę” z policyjnym misiem i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Funkcjonariusze rozdawali odblaski oraz materiały profilaktyczne. Dla każdego nie brakło słodkiej niespodzianki.
Fot. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz