Te wystawy warto zobaczyć

W galerii i holu Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie czynne są dwie wystawy fotograficzne. Ich wernisaż odbył się w miniony piątek, 8 lipca br. Autorami prezentowanych fotografii są słuchacze Sekcji Fotograficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Reklama

Wystawa poplenerowa “Odessa 2019” jest pokłosiem tygodniowego pleneru, zorganizowanego w maju 2019 roku. Osiemnastu autorów prezentuje kilkadziesiąt wybranych kolorowych zdjęć, na których utrwalona została historyczna i współczesna architektura tego pięknego miasta. Uwagę uczestników wernisażu zwracały zdjęcia prawosławnych monastyrów, soborów i cerkwi, pieczołowicie odnowione detale zabytkowych secesyjnych gmachów,  hoteli, nadmorskich ośrodków wypoczynkowych.

Druga wystawa prezentowana w holu MDK zatytułowana “Trekking u stóp Annapurny” to zdjęcia pochodzącego z Łańcuta Pawła Niemczaka. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały w maju 2014 roku, podczas zorganizowanej indywidualnej wyprawy trekkingowej w Himalaje w Nepalu. Zdjęcia przedstawiają życie spotkanych w drodze ludzi oraz przyrodę. Autor od 2015 roku jest członkiem Sekcji Fotograficznej UTW Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Sekcja Fotograficzna UTW UW działająca od ponad 12 lat pod kierownictwem znanego rzeszowskiego fotografika inż.  Zdzisława Świecy skupia miłośników fotografii, którzy  po zakończeniu pracy zawodowej kontynuują swoje zainteresowania, wymieniając  doświadczenia  z ludźmi o podobnej pasji. Członkowie sekcji organizują systematycznie wiosenne i jesienne plenery fotograficzne w kraju i za granicą.

Tekst i fot. ADAM  KUNYSZ

Post Author: Adam Kunysz