Medale “Za długoletnie pożycie małżeńskie”

W czwartek 22 września 2022 roku, w siedzibie Centrum Kultury Gminy Markowa odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie czterem parom, które zamieszkują na terenie Gminy Markowa i mogą poszczycić się tak pięknym stażem małżeńskim. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, medale wraz z honorowymi legitymacjami wręczył jubilatom Wójt Gminy Markowa, w asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. W bieżącym roku kalendarzowym, uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest organizowana już po raz drugi. Ogromnie cieszymy się zainteresowaniem par, które zamieszkują na terenie Gminy Markowa i mogą poszczycić się tak pięknym stażem małżeńskim w zakresie składania wniosków o przyznanie tego odznaczenia. 

Reklama

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, złożyli Przewodnicząca Rady Gminy Markowa, Wójt Gminy oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Oprócz medali jubilatom zostały także wręczone pamiątkowe grawery oraz kwiaty. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia wszyscy obecni odśpiewali tradycyjne „Sto lat” wznosząc uroczysty toast symboliczną lampką szampana. Nie zabrakło okolicznościowego tortu. Miłym zakończeniem spotkania był poczęstunek.  Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Zespół Śpiewaczy „Sami swoi” z Markowej, nie brakło zatem okazji do wspólnego śpiewu.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest przyznawany od 1960 roku, jako nagroda dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medal jest cywilnym odznaczeniem państwowym nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Serdecznie zachęcamy pary małżeńskie, które wspólnie przeżyły ten piękny jubileusz do zgłaszania do Urzędu Stanu Cywilnego wniosków o przyznanie tego zaszczytnego medalu.

ALINA  KUD

Post Author: Adam Kunysz