Powiatowy etap konkursu “Bezpieczne wakacje” – rozstrzygnięty

Powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2022” został już rozstrzygnięty. W tym roku do łańcuckiej komendy napłynęło kilkadziesiąt prac, wykonanych przez uczniów z naszego powiatu. Przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją wybrali najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięskie prace wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu.

“Bezpieczne wakacje” to coroczny konkurs prac plastycznych organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Jego głównym celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

W tym roku, do łańcuckiej komendy napłynęło kilkadziesiąt prac, wykonanych przez uczniów z naszego powiatu. Za pomocą różnych technik adresaci konkursu pokazali, jak widzą bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku oraz czyhające na młodzież i dzieci zagrożenia.

Reklama

W wyborze najlepszych brali udział przedstawiciele łańcuckich instytucji: Elżbieta Dolata – dyrektor Poradni Psychologicznej – Pedagogicznej w Łańcucie, Anna Skóra – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łańcucie, Halina Wiercioch  – przedstawiciel Urzędu Miasta Łańcuta, Robert Szajnar  – pracownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie, Monika Babka – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łańcucie oraz insp. Marek Mendoń – Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie. Po długich obradach wyłoniono 9 najlepszych prac, w trzech kategoriach wiekowych.

Laureaci w kategorii wiekowej 6-9 lat: 
I miejsce – Ksawery Kluz
II miejsce – Katarzyna Mazur
III miejsce – Aleksandra Syryło

Laureaci w kategorii wiekowej 10-12 lat:  
I miejsce –  Paweł Styś
II miejsce – Błażej Magoń
III miejsce – Aleksandra Gaweł

Laureaci w kategorii wiekowej 13-15 lat: 
I miejsce – Szymon Mazur
II miejsce – Szymon Dubiel 
III miejsce – Natalia Sagan

Dodatkowo wyróżniono także prace Małgorzaty Dubiel oraz Julii Szczęch.

Wśród zwycięzców są uczniowie szkół podstawowych z Krzemienicy, Albigowej oraz Husowa. Ich prace zostaną przesłane do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tam odbędzie się finał konkursu. Jury konkursu wybierze najlepsze prace z całego województwa podkarpackiego. Zwycięzcom etapu powiatowego serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczniom i szkołom, które wzięły udział w konkursie dziękujemy i życzymy bezpiecznego roku szkolnego.

Foto KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz