Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez Policję

 
Łańcuccy policjanci interweniowali wobec kierującego volkswagenem, który na widok oznakowanego radiowozu nagle zmienił kierunek jazdy. Okazało się, że 37-letni kierowca był pijany i nie posiadał prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17, w Husowie. Policjanci patrolujący teren miejscowości zauważyli samochód marki volkswagen, którego kierowca na widok oznakowanego radiowozu nagle skręcił. Funkcjonariusze udali się za pojazdem i zatrzymali go do kontroli. 

Reklama

Kierowcą volkswagena okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Markowa. Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 37-latka ponad promil alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna prowadził samochód pomimo braku prawa jazdy.

Teraz za swoje czyny 37-latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

KPP Łańcut
 

Post Author: Adam Kunysz