Dodatkowe środki na renowację Centrum Medycznego w Łańcucie

Województwo Podkarpackie dofinansuje przebudowę budynków Centrum Medycznego w Łańcucie ze środków PFRON. W zmodernizowanym obiekcie zostanie utworzone miejsce opieki długoterminowej oraz centrum dla osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych.

Reklama

Swoje podpisy pod umową na dofinansowanie złożyli wicemarszałek Piotr Pilch, członek zarządu Stanisław Kruczek oraz Łukasz Wais, dyrektor Centrum. W uroczystym podpisaniu umowy udział wzięli: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz dyrektor ROPS Jerzy Jęczmienionka. Wartość dofinansowania przekazanego Centrum wynosi178 tys. złotych, co stanowi 30procent kosztów zadania.

To ostatnia tego typu umowa podpisywana w tym roku dla placówek medycznych. Kolejne będą organizacje pozarządowe, dla których przeznaczone jest ponad milion złotych z puli, którą otrzymaliśmy od PFRON w kwocie ponad 34 miliony złotych. Cieszymy się, że Centrum Medyczne w Łańcucie będzie mogło wykorzystać te środki na renowację swoich budynków, które – nie zapominajmy– odegrały wielką rolę podczas pandemii – powiedział Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

W ramach otrzymanego dofinansowania Centrum Medyczne sfinansuje: wykonanie instalacji przyzywowej dla każdej kondygnacjiwykonanie konstrukcji szybów windowych oraz montaż dwóch wind dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami oraz osób na noszach,remont dwóch łazienek dostosowujący je do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz podjazdy do budynku oraz przebudowanie i dostosowanie wejścia do budynku w celu zapewnienia swobodnego dostępu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

 Kamil Dudzik, Daniel Kozik

Fot: Kamil Dudzik

 

 

Post Author: Adam Kunysz