Finał XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Wczoraj na Zamku w Łańcucie odbyła się Gala XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, której celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych.

Reklama

W uroczystości wzięła udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda. Parze Prezydenckiej towarzyszył Minister Piotr Ćwik.

Jak podkreślał Prezydent Andrzej Duda, gratulując Laureatom Nagrody, to wydarzenia ma profil nie tylko gospodarczy, ale i państwowy. – Podkreśla niezwykłą rolę państwowotwórczą, jaką codziennie realizują przedsiębiorcy, rozwijając swoje firmy, a tym samym pomyślność Rzeczypospolitej – mówił.

Nie mam żadnych wątpliwości, że rozwój Rzeczypospolitej w dużym stopniu zawdzięczamy przedsiębiorcom. Dziękuję za Państwa wkład w ten rozwój. Dziękuję za reprezentowanie naszego kraju na zewnątrz, za odwagę i znakomite działanie – mówił Prezydent Andrzej Duda do nagrodzonych.

Prezydent uhonorował przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm.

Nagroda została przyznana w pięciu kategoriach głównych: Lider MŚP; Narodowy Sukces; Międzynarodowy Sukces; Odpowiedzialny Biznes; Firma Rodzinna oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Badania+Rozwój i STARTUP_PL.

Prezydent RP Andrzej Duda przyznał również dodatkową Nagrodę Indywidualną oraz Nagrodę Specjalną.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest raz do roku. Stanowi ona cenne i prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych. Nagroda może być przyznawana również zespołom badawczym oraz jednostkom naukowym, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

Źródło: Prezydent.pl

Fot. Przemysław Keler/ KPRP

Post Author: Adam Kunysz