84-letnia seniorka oszukana metodą “na wnuczka”

Policja przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod członków rodziny, funkcjonariuszy czy urzędników. Kolejną ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka” padła 84-letnia mieszkanka gminy Łańcuta. Starsza kobieta straciła wszystkie swoje oszczędności.

W minioną środę około godz. 22, na telefon stacjonarny 84-latki zadzwoniła kobieta podająca się za jej siostrzenicę. Płacząca krewna poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek i musi wpłacić kaucję. Następnie do rozmowy włączył się wspólnik oszustki udający policjanta. Oszust oznajmił 84-latce, że jeżeli kobieta przekaże pieniądze to jej siostrzenica nie trafi do więzienia. 

Reklama

Starsza kobieta chcąc pomóc krewnej zebrała z domu wszystkie oszczędności, które zgodnie z poleceniem zostawiła w siatce przed posesją. Pozostawione pieniądze szybko zniknęły. Pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa po porannej rozmowie z prawdziwą siostrzenicą. Seniorka straciła 20 tys. złotych. 

Policja po raz kolejny apeluje o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. Metoda wyłudzeń “na wnuczka” czy „na policjanta” ciągle stosowana jest przez oszustów. Pamiętajmy również, że Policja nigdy nie poprosi nas o pieniądze. Każda telefoniczna próba podjęcia środków finansowych pod pozorem działań policji, bądź innych służb, oznacza oszustwo.

KPP Łańcut
 

Post Author: Adam Kunysz