
Dzisiaj, policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne pn. „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali 400 kierowców.
Jeden z nich prowadził samochód pomimo wypitego wcześniej alkoholu. U 35-letniego mieszkańca gminy Markowa, kierującego pojazdem ciężarowym marki Man, badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.
35-latek stracił już prawo jazdy. Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem. To wykroczenie zagrożone jest karą aresztu albo grzywny, a także zakazem prowadzenia pojazdów.
Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i powstrzymanie się od siadania za kierownicę po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że może on nawet kilkanaście godzin utrzymywać się we krwi, a jego nawet niewielka ilość w organizmie osłabia naszą koncentrację i szybkość reakcji, co może być przyczyną wypadków drogowych.
KPP Łańcut

