XIII Podkarpacka Spartakiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Jego uczestnicy pilnie trenowali, by we wczorajszej rywalizacji podczas XIII Podkarpackiej Spartakiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku zająć jak najwyższe miejsce.

Na tegoroczną Spartakiadę przyjechało do Łańcuta kilkudziesięciu seniorów, by w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizować w kilkunastu konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Organizatorzy imprezy – Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stanęli jak zawsze na wysokości zadania, zapewniając sprawny przebieg sportowych zmagań.

W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące Uniwersytety Trzeciego Wieku z Przemyśla, Mielca,  Strzyżowa, Tarnobrzega,Krosna, Rzeszowa i Łańcuta. Po  blisko trzygodzinnych zmaganiach w kilkunastu konkurencjach podsumowano punkty i ogłoszono wyniki.

Zwycięzcą tegorocznej Podkarpackiej Spartakiady UTW została drużyna z Krosna. Drugie miejsce zajęli seniorzy z  Tarnobrzega, a trzecie reprezentacja UTW z Rzeszowa. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowali się gospodarze – drużyna UTW z Łańcuta.

Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali pamiątkowe medale i upominki,  a trzy najlepsze drużyny okolicznościowe puchary, które w imieniu organizatorów wręczyli: prezes łańcuckiego UTW Jerzy Grad i dyrektor MOSiR-u Jerzy Hałka. Imprezę dofinansowaną z budżetu Burmistrza Miasta Łańcuta uświetnił występ dziecięcej grupy tanecznej „Rytm” prowadził Krzysztof Szczepaniak.

Tekst i fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz