
Na tegoroczną Spartakiadę przyjechało do Łańcuta kilkudziesięciu seniorów, by w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizować w kilkunastu konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Organizatorzy imprezy – Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stanęli jak zawsze na wysokości zadania, zapewniając sprawny przebieg sportowych zmagań.
W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące Uniwersytety Trzeciego Wieku z Przemyśla, Mielca, Strzyżowa, Tarnobrzega,Krosna, Rzeszowa i Łańcuta. Po blisko trzygodzinnych zmaganiach w kilkunastu konkurencjach podsumowano punkty i ogłoszono wyniki.
Zwycięzcą tegorocznej Podkarpackiej Spartakiady UTW została drużyna z Krosna. Drugie miejsce zajęli seniorzy z Tarnobrzega, a trzecie reprezentacja UTW z Rzeszowa. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowali się gospodarze – drużyna UTW z Łańcuta.
Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali pamiątkowe medale i upominki, a trzy najlepsze drużyny okolicznościowe puchary, które w imieniu organizatorów wręczyli: prezes łańcuckiego UTW Jerzy Grad i dyrektor MOSiR-u Jerzy Hałka. Imprezę dofinansowaną z budżetu Burmistrza Miasta Łańcuta uświetnił występ dziecięcej grupy tanecznej „Rytm” prowadził Krzysztof Szczepaniak.
Tekst i fot. Adam Kunysz





















